Kategorije
Atletico Madrid je svladao Real Madrid rezultatom 4-2 i plasirao se u četvrtfinale Kupa Kralja
19 Jan

Nakon bitke za golove u španjolskom Superkupu prije tjedan dana, Atletico Madrid i Real Madrid otvorili su drugi derbi u siječnju u 1/8 finala Kupa kralja u sezoni 2023.-24. Real Madrid je dva puta izjednačio rezultat nakon što je dva puta bio u zaostatku, ali je Griezmann ipak pomogao Atleticu Madridu da porazi Real Madrid 4-2 kod kuće u produžecima i plasira se među 8 najboljih. Simeoneova momčad uspješno je završila svoju osvetu i prekinula niz Real Madrida od 21 utakmice bez poraza.
Prije početka utakmice Griezmannu u Atlético Madrid Nogometni Dres uručen je dres najboljeg strijelca momčadi za uspomenu. U prethodnom derbiju španjolskog Superkupa Griezmann je nadmašio Aragonesa i službeno postao najbolji strijelac u povijesti momčadi. Nakon što je utakmica počela, dvije strane su krenule u žestok sukob. U 39. minuti Rudiger je glavom zabio autogol, a Lino je pogodio za vodstvo Atletica. No, onda je Modrić izveo set, Oblak slučajno zabio autogol, a Real Madrid je srećom izjednačio rezultat.
Početkom drugog poluvremena igrači u Real Madrid Dresovi Kompleti brzo su krenuli u žestoku ofenzivu, no mnogi su napadi odbijeni. U 57. minuti obrana Real Madrida uzastopno griješi, a Morata lagano pogađa i ponovno vodi. Kako je vrijeme prolazilo, Bellingham se ponovno pojavio. U 82. minuti Bellingham je asistirao, a Joselu, koji je tek ušao s klupe, glavom pogađa za izjednačenje. Ulaskom u produžetke Atletico Madrid, koji je želio osvetu, činilo se još jačim borbenim duhom. Griezmann je svojim izvanrednim osobnim sposobnostima pomogao momčadi ponovno preuzeti vodstvo. U posljednjem trenutku Depay je uputio asistenciju, a Rodrigo Riquelme je udarcem pogodio za pobjedu.
Iako se radilo tek o 1/8 finala Kupa kralja, Real Madrid i Atletico Madrid odigrali su kao finale. Ludo natjecanje između dviju strana omogućilo je ljudima da uživaju u neusporedivoj vizualnoj gozbi.